Paneliści

Adam Hańderek
HANDEREK TECHNOLOGIES


Wynalazca i naukowiec z ponad 30-letnim doświadczeniem jako przedsiębiorca w Polsce
i Niemczech. Autor licznych patentów, zgłoszeń patentowych i publikacji. Otrzymał wiele nagród
za osiągnięcia w dziedzinie technologii recyklingu. W latach 80. założył jedną z pierwszych spółek
z ograniczoną odpowiedzialnością w Polsce (PPUH Krylateks), gdzie zatrudniając ponad 100 osób wdrożył we współpracy z Instytutem Ciężkiej Syntezy Organicznej innowacyjną technologię pianki kriaminowej.
W latach 90. działał na rynku niemieckim, będąc właścicielem firmy handlowej H & H GbR Schweinfurt i sprawując kontrolę nad GZMK GmbH. Następnie rozpoczął kierowanie działem wdrożeniowym technologii transestryfikacji wyższych kwasów tłuszczowych za pomocą katalizatorów kwasowych w ramach Jenamethyl GmbH oraz we współpracy z PKN Orlen (1997 - 2005). W 2006 roku przeszedł do firmy Liquidsun AG Jena, gdzie spotkał się z technologiami recyklingu odpadów poliolefinowych. Opracowując te technologie, przeniósł się do Enerfoil Vertriebs GmbH (2008 - 2014) by zarządzać tam badaniami
i rozwojem. Po tym okresie rozpoczął niezależną działalność badawczą pod nazwą Recycling Technologies Adam Hańderek. W celu przyciągnięcia inwestorów do finansowania dalszych badań, rozwoju i komercjalizacji już opracowanych technologii oraz biznesowych wdrożeń innowacyjnych rozwiązań, w 2018 roku współtworzył firmę Handerek Technologies Sp. z o. o. (Ltd.) z Susan Kim-Chomicka.

< powrót

Aktualności