Paneliści

Kacper Budnik
BZB UAS


Absolwent Politechniki Wrocławskiej, Wydziału Mechanicznego, Kierunku Mechatronika, Mechanika i Budowa Maszyn oraz Inżynieria Materiałowa. Podczas studiów aktywnie działał w Akademickim Klubie Lotniczym. W latach 2015-2017 zarządzał kołem naukowym. Wielokrotnie brał udział w międzynarodowych zawodach samolotów bezzałogowych w SAE Aero Design w Stanach Zjednoczonych gdzie jego zespół odnosił ogromne sukcesy. Koordynował projekt budowy systemu bezzałogowego VTOL przeznaczony do wykonywania misji medycznych, który zajął 3 miejsce na arenie międzynarodowej podczas zawodów UAV Challenge w Australii. Reprezentował uczelnię podczas konferencji oraz na targach branżowych. Podczas ostatniego roku studiów wraz z Janem Byrtek założył firmę BZB UAS. Firma wystartowała bardzo dynamicznie wygrywając konkurs organizowany przez Wrocławski Park Technologiczny: "Why start up
a business", kolejnym osiągnięciem był udział w akceleracji MIT Enterprise Forum Poland i nawiązanie współpracy z PGNiG, gdzie nastąpiło wdrożenie systemu KOLIBER. Jako BZB UAS Kacper i Jan wygrali konkurs dzięki czemu realizują projekt współfinansowany przez NCBR pt: "Opracowanie innowacyjnego systemu powietrznego typu VTOL służącego do monitorowania obszarów rolnych, leśnych oraz krajobrazu".
Wielokrotnie doceniany i nagradzany, m. in. Przez Dolnośląski Klub Kapitału otrzymał nagrodę "Młode Talenty" 2018. Uczestnik IV edycji projektu "Startupy w Pałacu" organizowanym przez kancelarię Prezydenta RP. W firmie BZB UAS odpowiedzialny również za kontakt z kluczowymi partnerami, prezentację systemów, kontakt z partnerami strategicznymi, nadzorowanie prac projektowych. W wolnych chwilach gra w siatkówkę, jeździ na nartach, pływa na kitesurfingu.

< powrót

Aktualności